Hizmet Sözleşmesi

Madde 1 - TARAFLAR
    
    Bir tarafta MİMAR SİNAN MAH. ÜSKÜDAR CAD. YEDPA TİC. MERK. E CAD. NO:178AS ATAŞEHİR/İST adresinde mukim GÖKHAN ATALAY (SKYNET MEDYA olarak anılacaktır.) ile diğer taraftan …………..................................................................................................................................... ...................................................................................................................................... adresinde mukim .......................................................................... (Kısaca MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlarda tam bir anlaşmaya varılmıştır.
Madde 2 - KONU


    İşbu sözleşme MÜŞTERİ' nin iletişim, tanıtım, reklam ve benzeri hizmetleri yürütebilmek amacıyla ihtiyaç duyduğu internet yazılımlarının SKYNET MEDYA tarafından hazırlanması ve yayımlanması hizmetini kapsamaktadır.
Madde 3 - MÜŞTERİ'NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ


3.A) MÜŞTERİ, web tabanlı yazılımların düzenlenmesi ve tasarlanması için gerekli resim ve yazı bazlı dokümanları kendisi tedarik etmekle yükümlüdür. MÜŞTERİ' nin gerekli dokümanları zamanında vermemesinden kaynaklanan gecikmelerden SKYNET MEDYA sorumlu tutulamaz. İlk yayımda yerleştirilen genel içerik dışındaki yazı ve resim girişleri müşteri tarafından yapılacaktır.

3.B) MÜŞTERİ, SKYNET MEDYA tarafından üretilen yazılımlarda kullanılan özel yazılım tekniklerinin telif hakkının SKYNET MEDYA' ya ait olduğunu, bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtılmayacağını kabul ve beyan eder.

3.C) MÜŞTERİ, dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, SKYNET MEDYA' nın hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.

3.D) MÜŞTERİ, web sitesi güncelleme şifrelerini istediği zaman teslim alabilecektir. Güncelleme şifreleri teslim edilmesinden itibaren bu şifrelerin üçünü kişilerin eline geçmesinden ve buna bağlı olarak ortaya çıkacak sorunlardan SKYNET MEDYA sorumlu tutulamaz. Kullanıcıların veritabanında yol açtığı hatalardan veya hack girişimleri sonucu oluşan veri kayıpları ve diğer sorunlardan SKYNET MEDYA sorumlu tutulamaz.

3.E) MÜŞTERİ yapım aşamasında üzerinde çalışılan tasarımı bütün olarak değiştirme talebinde bulunduğunda, sözleşme tutarının %20'i kadar fark ödeyeceğini kabul eder.
Madde 4 – SKYNET MEDYA' NIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ


4.A) SKYNET MEDYA, MÜŞTERİ' nin tanıtım ve reklam için ihtiyaç duyduğu yazılımları (web tasarımı) hazırlamakla ve sözleşme geçerlilik süresince yayımlamakla yükümlüdür. SKYNET MEDYA site yayımını yüksek hız ve kalitedeki serverlerde yapacağını taahhüt eder.

4.B) SKYNET MEDYA, MÜŞTERİ' ye sağlanmakta olan hizmetlerle ilgili oluşabilecek hataları ve sorunları 24 saat içerisinde düzeltmekle yükümlüdür. Veritabanı kodlarındaki ve animasyonlardaki düzeltmeler 7 gün içinde yapılacaktır. Hatalardan kaynaklı düzeltmeler için ücret talep edilmeyecektir.

4.C) SKYNET MEDYA, MÜŞTERİ tarafından talep edilen ek tasarım (tasarım ve veritabanı kodlarında değişikliği gerektiren düzeltmeler ve sayfa eklemeler) için, gerekli etüdü tamamlandıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri ek ücret mukabilinde sisteme entegre edeceğini beyan eder.

4.D) Web sitesinin taslak yayımı 7 gün, bitmiş (animasyon veya veritabanı) yayımı 14 gün içinde yapılacaktır.

 

4.E) SKYNET MEDYA sözleşme geçerliliğini koruduğu sürece sitenin arama motorlarındaki pozisyonunu izleyecektir. Arama motorlarının kriterlerindeki değişimler ve gelişmeler siteye yansıtılacaktır.

4.F) SKYNET MEDYA, MÜŞTERİ tarafından talep edilmesi durumunda bütün şifreleri teslim edecektir.

4.G) SKYNET MEDYA, bu sözleşme çerçevesinde satın alınan alan adının MÜŞTERİ' ye ait olduğunu kabul eder.

4.H) SKYNET MEDYA, herhangi bir sorun nedeniyle sitenin çökmesi durumunda web sitesini ilk formatında yeniden yayıma sokacak, bunun için herhangi bir ücret talep etmeyecektir.

Madde 5 - HİZMET SÜRESİ VE BEDELİ

5-A) İşbu sözleşme ile taahhüt edilen hizmetin süresi 1 (bir) yıl olarak belirlenmiştir, süre bitiminde her iki tarafın mutabakatı sonucu hizmet süresi ücreti mukabilinde uzatılabilir.

5-B) Hizmet bedeli SKYNET MEDYA  tarafından 1 (bir) yıllık teknik destek, Web Tasarım bedeli, Panel bilgileri, E-Mail kontrol, Domain, Hosting ve Standart SEO , Standart Arama motorları kaydı için TOPLAM : ………..............TL  + KDV olarak belirlenmiştir.

5-C) Hizmet bedeli’ nin %50’si iş başlangıcında, kalan %50’si tasarım sürecinin bitiminde müşteri tarafından  ödenecektir. Toplam işin %50’si başlangıç bedeli olan müşteriye tahsis edilecek (Domain, Hosting, Web Page Panel, Paralı Özel Tasarım) satın alınacağı için iş başlangıcında işin toplam bedelinden %50’si peşin alınır. Alınan %50’lik toplam bedel ………...TL. olup iş bitiminde kalan bakiye ……/……/201... tarihinde ödenecektir.

5-D) Ödemelerin yapılmaması durumunda SKYNET MEDYA taahhüt ettiği hizmeti ertelemek, durdurmak veya iptal etmek hakkına sahiptir. Alınan kaparo bedeli müşteriye geri iade edilmeyecektir.

 5.E) Sözleşmenin konu yapıldığı alan adı ......................................................'dur.

Madde 6 - YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ

    İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İSTANBUL Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 6(altı) maddeden ve 2(iki) sayfadan oluşan işbu sözleşme ……/……/201... tarihinde 2(iki) nüsha olarak düzenlenmiştir.

      SKYNET MEDYA Sorumlusu                                             Müşteri Sorumlusu